72V8980PV
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V8980PV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 72V8980PV with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 72V8980PV |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC DGTL SW 256X256 48-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
| Type: | Multiplexer |
| Supplier Device Package: | 48-SSOP |
| Series: | 72V |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Other Names: | IDT72V8980PV IDT72V8980PV-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Multiplexer 1 x 8:8 48-SSOP |
| Current - Output High, Low: | - |
| Circuit: | 1 x 8:8 |
| Base Part Number: | 72V8980 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 72V8980PV, use the request quote form to request 72V8980PV pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 72V8980PV.The price and lead time for 72V8980PV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 72V8980PV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

