72V841L15TFI
Buy 72V841L15TFI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V841L15TFI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO SYNC 2048X18 15NS 64QFP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (10x10)
Series:72V
Retransmit Capability:No
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V841L15TFI
IDT72V841L15TFI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:72K (4K x 9 x 2)
Function:Synchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:66.7MHz
Current - Supply (Max):40mA