72V831L10PFG
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V831L10PFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V831L10PFG
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SYNC FIFO 2048X9 10NS 64QFP
(In US Dollars)
90 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (14x14)
Series:72V
Retransmit Capability:No
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V831L10PFG
IDT72V831L10PFG-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:36K (2K x 9 x 2)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Synchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:100MHz
Current - Supply (Max):40mA