72V36100L6BB
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V36100L6BB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V36100L6BB
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO 64X36 6NS 144BGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Supplier Device Package:144-PBGA (13x13)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tray
Package / Case:144-BGA
Other Names:IDT72V36100L6BB
IDT72V36100L6BB-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:2.25M (64K x 36)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:166MHz
Current - Supply (Max):40mA