72V283L6PFG8
Buy 72V283L6PFG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V283L6PFG8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC MEM FIFO 32768X18 80QFP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Supplier Device Package:80-TQFP (14x14)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Package / Case:80-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:576K (32K x 18)(64K x 9)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:166MHz
Current - Supply (Max):35mA