72V273L7-5PFGI8
Buy 72V273L7-5PFGI8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V273L7-5PFGI8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO 16384X18 7-5NS 80QFP
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.15V ~ 3.45V
Supplier Device Package:80-TQFP (14x14)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:80-LQFP
Other Names:IDT72V273L7-5PFGI8
IDT72V273L7-5PFGI8-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:288K (16K x 18)(32K x 9)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:133.3MHz
Current - Supply (Max):35mA