72V255LA10TFG8
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V255LA10TFG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V255LA10TFG8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO SS 8192X18 10NS 64-STQFP
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:64-TQFP (10x10)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:Yes
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:64-LQFP
Other Names:IDT72V255LA10TFG8
IDT72V255LA10TFG8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Size:144K (8K x 18)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Function:Synchronous
FWFT Support:Yes
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:100MHz
Current - Supply (Max):55mA