72V03L15J
IDT (Integrated Device Technology)
72V03L15J
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72V03L15J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72V03L15J
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC ASYNCH 2048X9 15NS 32-PLCC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Supplier Device Package:32-PLCC (14x11.46)
Series:72V
Retransmit Capability:Yes
Programmable Flags Support:No
Packaging:Tube
Package / Case:32-LCC (J-Lead)
Other Names:IDT72V03L15J
IDT72V03L15J-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Size:18K (2K x 9)
Function:Asynchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:40MHz
Current - Supply (Max):60mA