72927-C-80
Pomona Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72927-C-80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 72927-C-80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 72927-C-80 |
|---|---|
| Manufacturer | Pomona Electronics |
| Description | CABLE INS BNC M-4MM 50 OHM 80" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $25.59 | $24.31 | $23.031 | $22.008 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | - |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Range: | - |
| Series: | 72927 |
| Other Names: | 2521559 501-1222 72927C80 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | 80.0" (2032.00mm) BNC, Male Plug To Banana Plug, Single, Stackable (2) Test Lead 500V |
| Current Rating: | 3A |
| Configuration: | BNC to Banana |
| Color: | Black and Red |
| Cable Type: | - |
| Cable Length: | 80.0" (2032.00mm) |
| 2nd Connector: | Banana Plug, Single, Stackable (2) |
| 1st Connector: | BNC, Male Plug |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 72927-C-80, use the request quote form to request 72927-C-80 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 72927-C-80.The price and lead time for 72927-C-80 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 72927-C-80.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

