72403L35SO8
IDT (Integrated Device Technology)
72403L35SO8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 72403L35SO8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 72403L35SO8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC FIFO PAR 64X4 35NS 16-SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Supplier Device Package:16-SOIC
Series:7200
Retransmit Capability:No
Programmable Flags Support:No
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Other Names:IDT72403L35SO8
IDT72403L35SO8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Size:256 (64 x 4)
Function:Asynchronous
FWFT Support:No
Expansion Type:Depth, Width
Data Rate:35MHz
Current - Supply (Max):35mA