721473
Henkel/Loctite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 721473 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 721473 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 721473 |
|---|---|
| Manufacturer | Henkel/Loctite |
| Description | LF318 TACKY FLUX |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $44.671 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | - |
|---|---|
| Type: | Solder Paste |
| Storage/Refrigeration Temperature: | 32°F ~ 50°F (0°C ~ 10°C) |
| Shipping Info: | To ensure customer satisfaction and product integrity, air shipment is recommended. |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
| Shelf Life: | 6 Months |
| Series: | - |
| Process: | Lead Free |
| Melting Point: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Form: | Syringe, 1.06 oz (30g) |
| Flux Type: | No-Clean |
| Diameter: | - |
| Detailed Description: | Lead Free No-Clean Solder Paste Syringe, 1.06 oz (30g) |
| Composition: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 721473, use the request quote form to request 721473 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 721473.The price and lead time for 721473 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 721473.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



