7205L35J/6280
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7205L35J/6280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7205L35J/6280 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 7205L35J/6280 |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC FIFO 4096X18 32PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 28-PDIP |
| Series: | 7200 |
| Retransmit Capability: | Yes |
| Programmable Flags Support: | No |
| Package / Case: | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Size: | 72K (8K x 9) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Asynchronous |
| FWFT Support: | No |
| Expansion Type: | Depth, Width |
| Data Rate: | 22.22MHz |
| Current - Supply (Max): | 120mA |
| Bus Directional: | Uni-Directional |
| Access Time: | 35ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 7205L35J/6280, use the request quote form to request 7205L35J/6280 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7205L35J/6280.The price and lead time for 7205L35J/6280 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 7205L35J/6280.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


