7205J15Z3BE2
C&K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7205J15Z3BE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 7205J15Z3BE2
Manufacturer C&K
Description SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:20V
Voltage Rating - AC:20V
Termination Style:Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
Switch Function:Mom-Off-Mom
Series:7000
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 20.32mm x 12.70mm
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Mounting Type:Panel Mount, Snap-In
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:-
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Illumination Voltage (Nominal):-
Illumination Type, Color:-
Features:Epoxy Sealed Terminals
Electrical Life:40,000 Cycles
Detailed Description:Rocker Switch DPDT 0.4VA (AC/DC) 20V Panel Mount, Snap-In