7201LA15J
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7201LA15J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7201LA15J with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 7201LA15J |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | 7201LA Series 4.5 Kb (512 x 9) 5.5 V SMT CMOS Asynchronous FIFO PLCC-32 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.926 | $9.863 | $8.896 | $8.702 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5V ~ 5.5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 32-PLCC (14x11.46) |
| Series: | 7200 |
| Retransmit Capability: | Yes |
| Programmable Flags Support: | No |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-LCC (J-Lead) |
| Other Names: | IDT7201LA15J IDT7201LA15J-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Memory Size: | 4.5K (512 x 9) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Function: | Asynchronous |
| FWFT Support: | No |
| Expansion Type: | Depth, Width |
| Data Rate: | 40MHz |
| Current - Supply (Max): | 80mA |
| Bus Directional: | Uni-Directional |
| Base Part Number: | 7201 |
| Access Time: | 15ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 7201LA15J, use the request quote form to request 7201LA15J pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7201LA15J.The price and lead time for 7201LA15J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 7201LA15J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

