71V67803S133BQG8
IDT (Integrated Device Technology)
71V67803S133BQG8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V67803S133BQG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71V67803S133BQG8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 9M PARALLEL 165CABGA
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:165-TBGA
Other Names:IDT71V67803S133BQG8
IDT71V67803S133BQG8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 9Mb (512K x 18) Parallel 133MHz 4.2ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:133MHz