71V65803S150BQG8
IDT (Integrated Device Technology)
71V65803S150BQG8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V65803S150BQG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71V65803S150BQG8
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:165-CABGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:165-TBGA
Other Names:IDT71V65803S150BQG8
IDT71V65803S150BQG8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (512K x 18)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 9Mb (512K x 18) Parallel 150MHz 3.8ns 165-CABGA (13x15)
Clock Frequency:150MHz