71V65603S150PFGI
Renesas Electronics America
71V65603S150PFGI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V65603S150PFGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71V65603S150PFGI
Manufacturer Renesas
Description 3.3V 256K X 36 ZBT Synchronous 3.3V I/O PipeLined SRAM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1550 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:100-TQFP (14x14)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Other Names:IDT71V65603S150PFGI
IDT71V65603S150PFGI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 9Mb (256K x 36) Parallel 150MHz 3.8ns 100-TQFP (14x14)
Clock Frequency:150MHz