71V424S15PHG8
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V424S15PHG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71V424S15PHG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71V424S15PHG8 |
|---|---|
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Description | IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.792 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 44-TSOP II |
|---|---|
| Standards: | Volatile |
| Software: | 4Mb (512K x 8) |
| Shell Style: | 3 V ~ 3.6 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Reverse Recovery Time (trr): | 15ns |
| Polarization: | 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Output Isolation: | SRAM |
| Other Names: | 800-1852-2 IDT71V424S15PHG8 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | 71V424S15PHG8 |
| Interface: | Parallel |
| Description: | IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71V424S15PHG8, use the request quote form to request 71V424S15PHG8 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71V424S15PHG8.The price and lead time for 71V424S15PHG8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71V424S15PHG8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
