71V35761S166BGI
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V35761S166BGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71V35761S166BGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71V35761S166BGI |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | 3.3V 128K x 36 Synchronous PipeLined Burst SRAM w/3.3V I/O |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Technology: | SRAM - Synchronous |
| Supplier Device Package: | 119-PBGA (14x22) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 119-BGA |
| Other Names: | IDT71V35761S166BGI IDT71V35761S166BGI-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Size: | 4.5Mb (128K x 36) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Memory Format: | SRAM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Synchronous Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 166MHz 3.5ns 119-PBGA (14x22) |
| Clock Frequency: | 166MHz |
| Base Part Number: | IDT71V35761 |
| Access Time: | 3.5ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71V35761S166BGI, use the request quote form to request 71V35761S166BGI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71V35761S166BGI.The price and lead time for 71V35761S166BGI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71V35761S166BGI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
