71V3559S85BQI
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V3559S85BQI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71V3559S85BQI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71V3559S85BQI |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | IC SRAM 4.5M PARALLEL 165CABGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 136 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.929 | |||||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Technology: | SRAM - Synchronous ZBT |
| Supplier Device Package: | 165-CABGA (13x15) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 165-TBGA |
| Other Names: | IDT71V3559S85BQI IDT71V3559S85BQI-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Size: | 4.5Mb (256K x 18) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Memory Format: | SRAM |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 4.5Mb (256K x 18) Parallel 8.5ns 165-CABGA (13x15) |
| Base Part Number: | IDT71V3559 |
| Access Time: | 8.5ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71V3559S85BQI, use the request quote form to request 71V3559S85BQI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71V3559S85BQI.The price and lead time for 71V3559S85BQI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71V3559S85BQI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
