71V3556SA150BGGI8
IDT (Integrated Device Technology)
71V3556SA150BGGI8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71V3556SA150BGGI8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71V3556SA150BGGI8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 119PBGA
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:119-PBGA (14x22)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:119-BGA
Other Names:IDT71V3556SA150BGGI8
IDT71V3556SA150BGGI8-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 150MHz 3.8ns 119-PBGA (14x22)
Clock Frequency:150MHz