71T75602S100BGGI
IDT (Integrated Device Technology)
71T75602S100BGGI
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71T75602S100BGGI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71T75602S100BGGI
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 18M PARALLEL 119PBGA
(In US Dollars)
84 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:2.375 V ~ 2.625 V
Technology:SRAM - Synchronous ZBT
Supplier Device Package:119-PBGA (14x22)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:119-BGA
Other Names:IDT71T75602S100BGGI
IDT71T75602S100BGGI-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (512K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous ZBT Memory IC 18Mb (512K x 36) Parallel 100MHz 5ns 119-PBGA (14x22)
Clock Frequency:100MHz