71MB36-03A10N
Buy 71MB36-03A10N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71MB36-03A10N
Data sheet
Voltage Rating - DC:30V
Voltage Rating - AC:115V
Termination Style:Solder Lug
Operating Force:2.880 ~ 23gfm
Number of Positions:10
Number of Poles per Deck:1
Number of Decks:3
Mounting Type:Panel Mount
Index Stops:Continuous
Features:-
Detailed Description:Rotary Switch 10 Position SP10T 250mA (AC/DC) 115VAC Panel Mount
Depth Behind Panel:30.40mm
Current Rating:250mA (AC/DC)
Contact Finish:-
Circuit per Deck:SP10T
Angle of Throw:36°
Actuator Type:Round (4mm Dia)
Actuator Length:17.00mm