71MAF30-03B06N
Buy 71MAF30-03B06N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71MAF30-03B06N
Data sheet
Voltage Rating - DC:30V
Voltage Rating - AC:115V
Operating Force:2.880 ~ 23gfm
Number of Positions:6
Number of Poles per Deck:1
Number of Decks:3
Features:-
Detailed Description:Rotary Switch 6 Position SP6T 250mA (AC/DC) 115VAC Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Depth Behind Panel:30.40mm
Current Rating:250mA (AC/DC)
Contact Finish:-
Circuit per Deck:SP6T
Angle of Throw:30°
Actuator Type:Flatted (3.17mm Dia)
Actuator Length:9.53mm