71L30-02-2-04N
Grayhill, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71L30-02-2-04N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71L30-02-2-04N
Manufacturer Grayhill, Inc.
Description SWITCH KEY 4POS DP4T 250MA 115V
(In US Dollars)
25 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:30V
Voltage Rating - AC:115V
Termination Style:Solder Lug
Switch Function:On-On-On-On
Series:71L
Panel Cutout Dimensions:Circular - 19.05mm Dia
Other Names:71L3002204N
Operating Temperature:-
Number of Positions:4
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:15,000 Cycles
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Key Removable Positions:1 and 180°
Features:-
Electrical Life:15,000 Cycles
Detailed Description:Keylock Switch 4 Position DP4T 250mA (AC/DC) 115VAC 30VDC Panel Mount
Depth Behind Flange:51.54mm
Current Rating:250mA (AC/DC)