71999
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71999 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71999 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71999 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | SOCKET SET HEX TR 3/8" 9PC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $59.96 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.86 lb (390.09g) |
|---|---|
| Type: | Socket Set |
| Tip - Type: | Hex TR (Security) |
| Series: | - |
| Range of Values: | 5/64" ~ 1/4" |
| Quantity: | 9 Pieces |
| Other Names: | 431-2047 71999-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Includes: | Storage Rail |
| Features: | Replaceable Bits |
| Drive Size: | 3/8" |
| Detailed Description: | Socket Set 5/64" ~ 1/4" Hex TR (Security) 3/8" Drive 9 Pieces |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71999, use the request quote form to request 71999 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71999.The price and lead time for 71999 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71999.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


