71724
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71724 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71724 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71724 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | BALL END HEX LONG INSERT BIT 5.0 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Tool Type: | Bit, Power |
| Tip - Type: | Hex |
| Tip - Size: | 5mm |
| Series: | - |
| Quantity: | 2 |
| Other Names: | 431-1743 71724W 71724W-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 1.50" (38.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Ball End, Chamfered End |
| Drive Size: | 1/4" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71724, use the request quote form to request 71724 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71724.The price and lead time for 71724 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71724.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


