717
Keystone Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 717 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 717 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 717 |
|---|---|
| Manufacturer | Keystone Electronics Corp. |
| Description | FOOT CYLINDRICAL 0.98" DIA BLACK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.96 | $0.719 | $0.575 | $0.551 | ||
| 250 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.503 | $0.403 | $0.36 | $0.348 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Foot |
|---|---|
| Thickness: | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension: | 0.980" Dia (24.89mm) |
| Shape: | Cylindrical, Tapered |
| Series: | - |
| Other Names: | 36-717 717K 717K-ND 717KK 717KK-ND |
| Mounting Type: | Push Rivet |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Santoprene |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Hardness: | - |
| Form: | Individual Pieces |
| Detailed Description: | Foot Cylindrical, Tapered 0.980" Dia (24.89mm) Santoprene Black |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 717, use the request quote form to request 717 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 717.The price and lead time for 717 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 717.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



