71543
Wiha
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71543 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71543 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71543 |
|---|---|
| Manufacturer | Wiha |
| Description | BIT TORX T20 0.98" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 3774 pcs | 3779 pcs | 3794 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.90 | $1.782 | $1.668 | $1.574 | ||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.12 lb (54.43g) |
|---|---|
| Tool Type: | Bit, Insert |
| Tip - Type: | Torx® |
| Tip - Size: | T20 |
| Series: | - |
| Quantity: | 10 |
| Other Names: | 431-2036 71543-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length - Overall: | 0.98" (25.0mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Impact Resistant, Tapered |
| Drive Size: | 1/4" |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71543, use the request quote form to request 71543 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71543.The price and lead time for 71543 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71543.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

