71092-501
Laird Technologies - Thermal Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71092-501 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71092-501 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71092-501 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Thermal Products |
| Description | PELTIER SH14,15,06,L,W4.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $35.29 | $32.281 | $31.078 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 1.7V |
|---|---|
| Series: | SH |
| Resistance: | 270 mOhms |
| Qmax @ Th: | 6.0W @ 25°C |
| Outline L x W x H: | 14.00mm x 14.00mm x 3.81mm |
| Other Names: | 71092501 926-1315 SH14,15,06,L,W4.5 |
| Operating Temperature: | 80°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Lead Wires, Non-Sealed |
| Detailed Description: | Peltier Module 14.00mm x 14.00mm x 3.81mm 6.0W @ 25°C 6.0A 80°C |
| Delta Tmax @ Th: | 67°C @ 25°C |
| Current - Max: | 6.0A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71092-501, use the request quote form to request 71092-501 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71092-501.The price and lead time for 71092-501 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71092-501.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



