71061-504
Laird Technologies - Thermal Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71061-504 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71061-504 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71061-504 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Thermal Products |
| Description | PELTIER SH14,125,10,L1,W4.5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $39.41 | $36.014 | $34.881 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 14.3V |
|---|---|
| Series: | SH |
| Resistance: | 3.39 Ohms |
| Qmax @ Th: | 32.9W @ 25°C |
| Outline L x W x H: | 39.88mm x 39.88mm x 4.70mm |
| Other Names: | 1487-1172 71061-504-ND 71061504 926-1224 926-1224-ND SH14,125,10,L1,W4.5 |
| Operating Temperature: | 80°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Lead Wires, Non-Sealed |
| Detailed Description: | Peltier Module 39.88mm x 39.88mm x 4.70mm 32.9W @ 25°C 3.9A 80°C |
| Delta Tmax @ Th: | 67°C @ 25°C |
| Current - Max: | 3.9A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71061-504, use the request quote form to request 71061-504 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71061-504.The price and lead time for 71061-504 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71061-504.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


