71027-501
Laird Technologies - Thermal Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71027-501 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 71027-501 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 71027-501 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Thermal Products |
| Description | THERMOELECT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $83.563 | |||||
Specifications
Data sheet
| Series: | CP |
|---|---|
| Qmax @ Th: | 44.8W @ 25°C |
| Outline L x W x H: | 50.00mm L x 25.00mm W x 3.10mm H |
| Other Names: | CP0.8-254-05L CP0.8-254-05L-ND CP08,254,05,L,W4.5 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Lead Wires |
| Detailed Description: | Peltier Module 50.00mm L x 25.00mm W x 3.10mm H 44.8W @ 25°C |
| Delta Tmax @ Th: | 67°C @ 25°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 71027-501, use the request quote form to request 71027-501 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 71027-501.The price and lead time for 71027-501 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 71027-501.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


