71016S15PHG
IDT (Integrated Device Technology)
71016S15PHG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 71016S15PHG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 71016S15PHG
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 1M PARALLEL 44TSOP II
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 490 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs26 pcs52 pcs104 pcs
260 pcs520 pcs1014 pcs5018 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:15ns
Voltage - Supply:4.5 V ~ 5.5 V
Technology:SRAM - Asynchronous
Supplier Device Package:44-TSOP II
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Other Names:800-2111
IDT71016S15PHG
IDT71016S15PHG-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)