70V7599S133BC8
IDT (Integrated Device Technology)
70V7599S133BC8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70V7599S133BC8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 70V7599S133BC8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 4.5M PARALLEL 256CABGA
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.45 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:256-CABGA (17x17)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:256-LBGA
Other Names:IDT70V7599S133BC8
IDT70V7599S133BC8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:4.5Mb (128K x 36)
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 4.5Mb (128K x 36) Parallel 133MHz 4.2ns 256-CABGA (17x17)
Clock Frequency:133MHz