70V3589S166BF
IDT (Integrated Device Technology)
70V3589S166BF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70V3589S166BF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 70V3589S166BF
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 2M PARALLEL 208CABGA
(In US Dollars)
14 pcs
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.15 V ~ 3.45 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:208-CABGA (15x15)
Series:-
Packaging:Tray
Package / Case:208-LFBGA
Other Names:IDT70V3589S166BF
IDT70V3589S166BF-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:2Mb (64K x 36)
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 2Mb (64K x 36) Parallel 166MHz 3.6ns 208-CABGA (15x15)
Clock Frequency:166MHz