70V3379S4PRFG
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70V3379S4PRFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 70V3379S4PRFG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 70V3379S4PRFG |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | SRAM Dual Port, Synchronous Memory IC 576Kb (32K x 18) Parallel 4.2 ns 128-TQFP (14x2) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $117.098 | $105.699 | $95.337 | $93.264 | ||
Specifications
Data sheet
| Write Cycle Time - Word, Page: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.15 V ~ 3.45 V |
| Technology: | SRAM - Dual Port, Synchronous |
| Supplier Device Package: | 128-TQFP (14x20) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 128-LQFP |
| Other Names: | IDT70V3379S4PRFG IDT70V3379S4PRFG-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Memory Type: | Volatile |
| Memory Size: | 576Kb (32K x 18) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Memory Format: | SRAM |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 576Kb (32K x 18) Parallel 4.2ns 128-TQFP (14x20) |
| Base Part Number: | IDT70V3379 |
| Access Time: | 4.2ns |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 70V3379S4PRFG, use the request quote form to request 70V3379S4PRFG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 70V3379S4PRFG.The price and lead time for 70V3379S4PRFG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 70V3379S4PRFG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

