70P3519S200BCG8
IDT (Integrated Device Technology)
70P3519S200BCG8
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 70P3519S200BCG8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 70P3519S200BCG8
Manufacturer IDT (Integrated Device Technology)
Description IC SRAM 9M PARALLEL 256CABGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:1.7 V ~ 1.9 V
Technology:SRAM - Dual Port, Synchronous
Supplier Device Package:256-CABGA (17x17)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:256-LBGA
Other Names:IDT70P3519S200BCG8
IDT70P3519S200BCG8-ND
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):4 (72 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:9Mb (256K x 36)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Dual Port, Synchronous Memory IC 9Mb (256K x 36) Parallel 200MHz 3.4ns 256-CABGA (17x17)
Clock Frequency:200MHz