6SVPS47M
Panasonic
6SVPS47M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6SVPS47M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 6SVPS47M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 47UF 20% 6.3V SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:OS-CON™, SVPS
Ripple Current @ Low Frequency:98.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:1.97A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:P19132CT
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:5000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):30 mOhm
Detailed Description:47µF 6.3V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 30 mOhm 5000 Hrs @ 105°C
Capacitance:47µF