6SVP820M
Panasonic
6SVP820M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6SVP820M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 6SVP820M
Manufacturer Panasonic
Description CAP ALUM POLY 820UF 20% 6.3V SMD
(In US Dollars)
400 pcs800 pcs1200 pcs
2000 pcs4000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Type:Polymer
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Series:OS-CON™, SVP
Ripple Current @ Low Frequency:272mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency:5.44A @ 100kHz
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial, Can - SMD
Other Names:P16604TR
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):12 mOhm
Detailed Description:820µF 6.3V Aluminum Polymer Capacitor Radial, Can - SMD 12 mOhm 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:820µF