6STF15PAZ03S10X
Conec
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6STF15PAZ03S10X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 6STF15PAZ03S10X
Manufacturer Conec
Description CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:100V
Termination:Solder
Shell Size, Connector Layout:2 (DA, A)
Shell Material, Finish:Brass, Tin Plated
Series:-
Packaging:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Number of Rows:2
Number of Positions:15
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Housing Material:Thermoplastic
Flange Feature:Housing/Shell (M3)
Features:Filter, Grounding Indents, Mounting Brackets
Detailed Description:15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating:7.5A
Contact Type:Signal
Contact Material:Copper Alloy
Contact Form:Machined
Contact Finish Thickness:Flash
Contact Finish:Gold
Connector Type:Plug, Male Pins
Connector Style:D-Sub
Color:Black
Backset Spacing:0.465" (11.80mm)