695D476X0006F2T
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 695D476X0006F2T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 695D476X0006F2T
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP TANT 47UF 6V 20% 2414
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6V
Type:Conformal Coated
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" L x 0.135" W (6.00mm x 3.43mm)
Series:TANTAMOUNT®, 695D
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2414 (6034 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Size Code:F
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.085" (2.16mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1 Ohm
Detailed Description:47µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6V 2414 (6034 Metric) 1 Ohm
Capacitance:47µF