6943R100KBLF
BI Technologies / TT Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 6943R100KBLF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 6943R100KBLF
Manufacturer BI Technologies / TT Electronics
Description RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8DIP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:8-DIP
Size / Dimension:0.375" L x 0.250" W (9.52mm x 6.35mm)
Series:694
Resistor-Ratio-Drift:±5 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.1%
Resistance (Ohms):100k
Power Per Element:100mW
Packaging:Tube
Package / Case:8-DIP (0.300", 7.62mm)
Other Names:694-3-R100KBLF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.170" (4.32mm)
Detailed Description:100k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-DIP (0.300", 7.62mm)