67SLG040035030PI00
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 67SLG040035030PI00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 67SLG040035030PI00
Manufacturer Laird Technologies
Description METAL FILM OVER FOAM CONTACTS
(In US Dollars)
2000 pcs6000 pcs10000 pcs50000 pcs100000 pcs
Data sheet
Width:0.157" (4.00mm)
Type:Film Over Foam
Shape:Rectangle
Series:-
Plating - Thickness:-
Plating:-
Other Names:903-1588-2
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material:Polyurethane Foam, Tin-Copper Polyester (SN/CU)
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length:0.118" (3.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.138" (3.50mm)