672D336H100EK5C
Electro-Films (EFI) / Vishay
672D336H100EK5C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 672D336H100EK5C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 672D336H100EK5C
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP ALUM 33UF 100V RADIAL
(In US Dollars)
230 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:-
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.630" Dia (16.00mm)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):1.098" (27.90mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:33µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can
Capacitance:33µF