66245-020LF
Amphenol Commercial (Amphenol ICC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 66245-020LF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 66245-020LF
Manufacturer Amphenol FCI
Description QUICKIE BACKPLANE CONN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Wire Type:Ribbon Cable
Wire Gauge:28-30 AWG
Series:Quickie™
Row Spacing:-
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Tube
Number of Rows:2
Number of Positions:20
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Closed End
Fastening Type:-
Detailed Description:20 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG