65K401-500N1
Rosenberger
65K401-500N1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 65K401-500N1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 65K401-500N1
Manufacturer Rosenberger
Description CONN 4.1/9.5 JCK STR 50OHM SLD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 40 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage Rating:2700V
Shield Termination:Solder
Series:-
Packaging:Bulk
Other Names:1868-1461
227450
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Number of Ports:1
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Flange
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mating Cycles:500
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Insertion Loss:-
Ingress Protection:IP67 - Dust Tight, Waterproof
Includes:-
Impedance:50 Ohm
Housing Color:Silver
Frequency - Max:8.3GHz
Features:-
Fastening Type:Threaded
Dielectric Material:Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Detailed Description:4.1/9.5 Connector Jack, Female Socket 50 Ohm Panel Mount Solder