653V18002I3T
CTS Electronic Components
653V18002I3T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 653V18002I3T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 653V18002I3T
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 180.0000MHZ LVDS SMD
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output:LVDS
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:180MHz
Detailed Description:180MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):66mA