653P17503I3T
CTS Electronic Components
653P17503I3T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 653P17503I3T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 653P17503I3T
Manufacturer CTS Electronic Components
Description OSC XO 175.0000MHZ LVPECL SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3.3V
Type:XO (Standard)
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:653
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6-SMD, No Lead
Output:LVPECL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)
Function:Enable/Disable
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:175MHz
Detailed Description:175MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):88mA