647-15ABP
Wakefield-Vette
647-15ABP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 647-15ABP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 647-15ABP
Manufacturer Wakefield-Vette
Description HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1.5"
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Width:1.650" (41.91mm)
Type:Board Level, Vertical
Thermal Resistance @ Natural:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:3.50°C/W @ 200 LFM
Shape:Rectangular, Fins
Series:647
Power Dissipation @ Temperature Rise:6.0W @ 37°C
Package Cooled:TO-220
Other Names:345-1032
64715ABP
Material Finish:Black Anodized
Material:Aluminum
Length:1.500" (38.10mm)
Height Off Base (Height of Fin):1.000" (25.40mm)
Diameter:-
Detailed Description:Heat Sink TO-220 Aluminum 6.0W @ 37°C Board Level, Vertical