63ZLJ18MTA5X11
Rubycon
63ZLJ18MTA5X11
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 63ZLJ18MTA5X11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 63ZLJ18MTA5X11
Manufacturer Rubycon
Description CAP ALUM 18UF 20% 63V RADIAL
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:63V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.197" Dia (5.00mm)
Series:ZLJ
Ripple Current @ Low Frequency:100.8mA @ 120Hz
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial, Can
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:6000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.079" (2.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance:710 mOhms
Height - Seated (Max):0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:18µF 63V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
Capacitance:18µF